Liga Kobiet Polskich patronem konferencji

Czym zajmują się współczesne potomkinie sufrażystek? Dlaczego feministka przeciętnemu Polakowi kojarzy się ze sfrustrowaną starą panna? Czy tzw. szklany sufit rzeczywiście istnieje w życiu zawodowym kobiet? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas konferencji konferencji „Quo vadis Femina?”, organizowaną przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Warszawa.

Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia związane z kształtowaniem się praw kobiet i ich ewolucji na przestrzeni lat. Cofniemy się zatem w przeszłość, aby odpowiedzieć na współczesne pytania. Nie pozostaniemy obojętni na postanowienia Konwencji Stambulskiej, jako że jest to temat aktualny, kontrowersyjny, będący przyczyną licznych sporów medialnych, sądowych i doktrynalnych. Ponadto ukażemy jakie są współczesne kobiety biznesu – wyzwolone, świadome swoich wartości i praw.

Naszym głównym celem jest walka z utartymi stanowiskami, stereotypami  oraz rozszerzenie światopoglądu i przekonań Polaków.

Realizacji powyższych celów służyć mają trzy panele dyskusyjne:

Panel I (12:15 – 13:30)- „Kto zna przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością”
Panel II (13:30 – 15:15) – „Tradycja kontra nowoczesność, czyli problematyka Konwencji Stambulskiej”
Panel III (15:45-17:45) – „Szklany sufit prawda czy fikcja?”

Konferencja odbędzie się w Auli Schumana na Kampusie Wóycickiego 1/3 w budynku 21 (Auditorium Maximum) UKSW w Warszawie w godzinach 12 – 18, 19 maja 2015 roku (wtorek).

Zapraszamy również do aktywnego uczestnictwa w konferencji. Po każdym panelu będziecie mogli zarówno zadać pytanie naszym gościom jak i wyrazić własną opinię na omawiany temat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.