Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German

Kobiety w walce o niepodległość Polski
13 października 2018

Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German

V „Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German”

już 19 listopada br.

Rozpoczęcie piątej – jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German zaplanowane jest na listopad br. Galowy Koncert Finałowy odbędzie się 19 listopada o godz. 19.00 w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. W wydarzeniu udział weźmie 20 międzynarodowych solistów, w tym z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu i Kazachstanu.

V edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German gościć będzie 20 artystów.
W części konkursowej wystąpią zwycięzcy eliminacji (11 osób), a w części pozakonkursowej najlepsi laureaci poprzednich czterech edycjiFestiwalu: Olesya Jefremowa, Małgorzata Nakonieczna, Katarzyna Zawada, Kaja Mianowana, Sylwia Zelek, Joanna Nawrot, Marta Burdynowicz, Jurij Szełygin, Feride Girgin. Solistom będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który jest Partnerem Organizacyjnym Festiwalu.

Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej Anny German oraz promocja młodych wokalistów – często debiutantów – sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących się na najlepszych kanonach muzycznych. Podczas Koncertu Finałowego publiczność będzie mogła wysłuchać utworów Anny German zarówno w tradycyjnych wykonaniach, jak i nowoczesnych interpretacjach oraz aranżacjach zaproponowanych przez artystów. Przewodniczącą międzynarodowego Jury będzie Pani prof. dr hab. Ewa Iżykowska-Lipińska.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które również objęło Festiwal Patronatem.  Patronem Honorowym Festiwalu jest Pan Poseł Ryszard Czarnecki b. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Patroni medialni wydarzenia: TVP 2, TVP 3 Warszawa, TVP Polonia, Program Pierwszy Polskiego Radia, Wydawnictwo „Znaki Czasu”

Sponsorzy m.in: EuRoPolGaz S.A., TZMO S.A., Multibud S.A.

Partnerzy m.in.: Poczta Polska S.A., Hotel IBIS, Yamaha, Cholewiński, sklep KIIS,

Bilety do nabycia w Kasie Głównej Teatru Polskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 6, tel. 22 826-92-76 lub za pośrednictwem Biura Festiwalu, tel. 785-469-571.

Więcej na www.festiwalpiosenki.pl

 

O Festiwalu:Liga Kobiet Polskich zrealizowała już cztery edycje Międzynarodowego Festiwalu Piosenki poświęconego przypomnieniu i propagowaniu wspaniałej twórczości Anny German. Jest to kobieca inicjatywa, bo dwie pierwsze edycje odbyły się we współpracy ze Związkiem Kobiet Rosji: pierwszy finał międzynarodowy w 2014 roku odbył się w Warszawie, w 2015 roku w Moskwie, 2016 i 2017 roku w Warszawie. W kolejnych edycjach jako partner Ligi Kobiet Polskich występuje również Białoruski Związek Kobiet oraz Komitet Kobiet Uzbekistanu.  Dotychczasowy dorobek jest imponujący. Z Koncertów Finałowych posiadamy nagrania filmowe młodych artystów z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu i Włoch, którzy odkryli twórczość Anny German dla siebie i dla wdzięcznej publiczności. Laureaci i finaliści są zapraszani na koncerty i przyjmowani entuzjastycznie. Festiwal jest okazją do rozszerzenia międzynarodowej współpracy kobiet w obszarze kultury oraz zbliżenia środowisk artystycznych. Organizatorzy Festiwalu życzyliby sobie, aby piosenki Anny German nadal łączyły pokolenia i narody, wnosząc w nie optymizm i przyjaźń oraz skłaniały do zadumy na człowieczym losem.

 


Projekt objęty Patronatem Honorowym i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kontakt