Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German

Cykl koncertów „Śpiewająca Eurydyka”
2 kwietnia 2019
Kobiety w walce o niepodległość Polski
13 października 2018

Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German

Szanowni Państwo!

Już dziś serdecznie zapraszam na Galowy Koncert Finałowy szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German, który odbędzie się 18 listopada br. Miejscem spotkania artystów z publicznością będzie Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German gościć będzie 20 międzynarodowych solistów, m.in z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu i Kazachstanu.
W części konkursowej wystąpią zwycięzcy eliminacji (10 osób), a w części pozakonkursowej najlepsi laureaci poprzednich pięciu edycjiFestiwalu (10 osób). Solistom towarzyszyć będzie, już po raz trzeci, wspaniała Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Partner Festiwalu.

Pomysłodawcą i Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich z siedzibą w Warszawie. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej  – Anny German oraz promocja młodych międzynarodowych artystów, często debiutantów, sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących się na najlepszych kanonach muzycznych. Podczas Festiwalu publiczność będzie mogła wysłuchać utworów Anny German zarówno w tradycyjnych wykonaniach, jak i nowoczesnych interpretacjach oraz aranżacjach zaproponowanych przez artystów.

Patronem Honorowym Festiwalu jest Pan Poseł Ryszard Czarnecki b. Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Organizatorzy Festiwalu życzyliby sobie, aby piosenki Anny German nadal łączyły pokolenia i narody, wnosząc w nie optymizm i przyjaźń oraz skłaniały do zadumy nad człowieczym losem.

Z festiwalowym pozdrowieniem

Aldona Michalak

Dyrektor Festiwalu
Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich

Bilety do nabycia w Kasie Głównej Teatru Polskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 6, tel. 22 826-92-76 lub za pośrednictwem Biura Festiwalu, tel. 785-469-571.

Więcej na www.festiwalpiosenki.pl

 


Projekt objęty Patronatem Honorowym i dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kontakt