Ruszyła piąta edycja warsztatów muzycznych „Cała sala śpiewa”dla osób 60+ i nie tylko.
Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich zorganizował kolejną już edycję warsztatów wokalnych dla osób 60+ w ramach Srebrnego Uniwersytetu LKP.
Warsztaty za każdym razem uświetniał recital laureatki Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German, który to Festiwal organizuje również Zarząd Główny LKP (www.festiwalpiosenki.pl).
Poniżej przedstawiamy krótkie fotorelacje z warsztatów.
Pierwsze warsztaty w tej edycji odbyły się 12 maja 2018 r. w Szczawnie-Zdroju.
Pierwsza część warsztatów była wprowadzeniem do tematyki pracy nad głosem. Uczestnicy z zaciekawieniem wysłuchali o technikach pracy nad głosem, żeby w części praktycznej móc sprawdzić jak to działa.
Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Zobaczcie Państwo jak wspaniele bawili się przy tym wszyscy uczestnicy.
Nagrodą za aktywny udział w warsztatach był koncert – wystąpiła wspaniała Joanna Nawrot – finalistka IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German.
Po sukcesie w Szczawnie-Zdroju, 13 maja 2018 r. przyszedł czas na Mieroszów.
Warsztaty poprowadził ten sam „skład”, prowadząca – Maja Helbert, pianista – Dariusz Stokowiec i gość specjalny – Joanna Nawrot – finalistka IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German.
Entuzjazm publiczności i aktywny udział w warsztach są dla nas bezcenne
Cała sala śpiewa. Czwarta edycja warsztatów muzycznych już za nami
Zarząd Główny Ligi Kobiet Polskich zorganizował kolejną już edycję warsztatów wokalnych dla osób 60+ w ramach Srebrnego Uniwersytetu LKP.
Tegoroczne warsztaty prowadziła Maja Helbert- flecistka, koncertujący muzyk, na swoim koncie ma występy w najbardziej prestiżowych salach w Europie, ponadto organizator w sektorze kultury oraz konferansjer z zamiłowania. Akompaniował Dariusz Stokowiec – wspaniały pianista, występował w całej Europy. Koncertował w m. in. Niemczech, Austrii, Danii, Holandii i Luksemburgu. Grał w musicalach: „Starlihts”, „Fire of Dance”, „Upiór w operze”, „Dance Fiver”.
Uczestnicy dowiedzieli się jak ważne są postawa i odpowiednia dykcja. Poznali również tak enigmatyczne pojęcia jak impostacja i rezonatory.
Nasz wiek zdradzają dwa czynniki, głos i sposób poruszania się. Na warsztatach uczestnicy dowiedzieli się w jaki sposób szybko i bezboleśnie można odjąć sobie kilka lat 🙂
Warsztaty za każdym razem uświetniał recital laureatki Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German, który to Festiwal organizuje również Zarząd Główny LKP (www.festiwalpiosenki.pl).
Poniżej przedstawiamy krótkie fotorelacje z warsztatów.
- 19 listopada 2017 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chynowie
W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele kilku pokoleń, w tym dziadkowie z wnukami, rodzice z dziećmi, nauczyciele. Warsztaty przebiegły nie tylko śpiewająco ale i bardzo interesująco.
W drugiej części odbył się koncert piosenek z repertuaru Anny German w wykonaniu Kai Mianowanej – Laureatki I i II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German.
- 18 listopada 2017 r. Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornej
Uczestnicy z przyjemnością i zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach. Drugą częścią spotkania był koncert piosenek z repertuaru Anny German i Anny Jantar w wykonaniu Małgorzaty Nakoniecznej – Laureatki I Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German (2014).
- 17 listopada 2017 r. Sanatorium Uzdrowiskowe „ NIDA – ZDRÓJ” w Busko-Zdroju
- 16 listopada 2017 r. Miejski Dom Kultury w Lublińcu
W warsztatach wzięło udział wiele osób wraz ze swymi wnukami.
Ponadto, w drugiej części odbył się koncert piosenek z repertuaru Anny German i Anny Jantar w wykonaniu Małgorzaty Nakoniecznej i Sylwii Zelek – dwóch laureatek I i III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German.Oczywiście towarzyszył im pianista – Dariusz Stokowiec.
- 22 października 2017 r. Dom Kultury w Dłutowie
Warsztaty odbyły się w pięknym Gminnym Domu Kultury w Dłutowie. Uczestnicy warsztatów bardzo aktywnie brali udział w zajęciach. W drugiej części spotkania odbył się koncert piosenek z repertuaru Anny German w wykonaniu Sylwii Zelek – laureatki III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German (2016).
- 21 października 2017 r. Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału w Zgierzu
Uczestnicy podczas warsztatów byli bardzo aktywni. Koncert piosenek Anny German i Anny Jantar wykonała Sylwia Zelek laureatka III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German. Towarzyszył jej na fortepianie znakomity pianista Dariusz Stokowiec.
- 8 października 2017r. Sanatorium Uzdrowiskowe „Wrzos” w Ciechocinku
Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia głosowe zgodnie z instrukcjami trenera. Zwieńczeniem warsztatów był koncert piosenek z repertuaru Anny German w wykonaniu Katarzyny Zawady – Laureatki II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German (2015).
- 30 września 2017 r. Klub Kościuszkowca w Wesołej
Uczestnicy warsztatów zachwyceni sposobem przekazu wiedzy na temat głosu. Ponadto, słuchacze byli zachwyceni Koncertem Kai Mianowanej Laureatki I i II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German. W repertuarze były najpiękniejsze piosenki i pieśni Anny German, które zachwycająco zaśpiewała Kaja Mianowana z akompaniamentem znakomitego pianisty – Dariusza Stokowca.
Warsztaty zostały sfinansowane z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020
IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German
KONCERT GALOWY IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German odbędzie się 6 listopada br. godz. 18.00 Teatr Polski w Warszawie
Już w dniu 6 listopada br. w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie utwory Anny German zabrzmią w wykonaniu młodych artystów (w wieku 18 -28 lat) z Polski, Rosji, Białorusi, Uzbekistanu, Kazachstanu i Włoch. Przed polską publicznością wystąpi dwudziestu solistów w tym wybrani finaliści dotychczasowych trzech edycji Festiwalu z 2014, 2015 i 2016 roku. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod dyrekcją Tomasza Labunia.
Podczas Festiwalu publiczność będzie mogła wysłuchać utworów z repertuaru Anny German (w języku polskim, rosyjskim i włoskim) zarówno w tradycyjnych wykonaniach jak i nowoczesnych interpretacjach oraz aranżacjach zaproponowanych przez artystów.
Pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German jest Liga Kobiet Polskich. Głównym celem i misją tego międzynarodowego wydarzenia jest prezentacja i popularyzacja twórczości wybitnej przedstawicielki polskiej sceny muzycznej – Anny German oraz promocja młodych artystów, często debiutantów, sięgających do korzeni swojej kultury, inspirujących się i wzorujących na najlepszych wzorcach muzycznych.
Zapraszamy na stronę Festiwalu www.festiwalpiosenki.pl plus fanpage na FB.
Festiwal został objęty Patronatem Honorowym Pana Posła Ryszarda Czarneckiego — Wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz uzyskał dofinansowanie i Patronat Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny sprawują: Jedynka Polskiego Radia oraz TVP 1 i TVP 3 Warszawa.
Sponsor Festiwalu EuRoPol GAZ s.a.
Sponsor Festiwalu Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych
3 edycja Festiwalu Piosenki – Anna German potwierdziła niesłabnący fenomen artystki
14 listopada br. w sali Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana odbył się Koncert Finałowy III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German. W tym roku Festiwal po raz pierwszy wyszedł poza polsko-rosyjskie ramy i w pełnym sensie stał się przedsięwzięciem międzynarodowym. Gościliśmy uczestniczki z Uzbekistanu, gdzie urodziła się Anna German, oraz Włoch, gdzie znakomita piosenkarka nieraz występowała. Nie mówiąc już o trwającej i wychodzącej jeszcze z czasów ZSRR popularności Anny German w Rosji i na Białorusi. Koncert brawurowo poprowadzili Joanna Moro i Iwan Iliczow, biograf legendarnej piosenkarki, który dodawał zajmującą historię wybranej przez uczestnika piosenki. O oprawę muzyczną koncertu zadbała Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Tomasza Labunia. A w niełatwą rolę reżysera wcieliła się Ludmiła Małecka.
W koncercie wystąpili:
- Anna Federowicz (Polska) – Tańczące Eurydyki
- Olga Jefimczik (Białoruś) – Nie zapomnieć tego dnia / Не забыть этот день
- Karolina Jaworowska (Polska) – Nie żałuj
- Władysław Michajłow (Rosja) – Czułość / Heжность
- Walentyna Bondariewa (Rosja) – Jeden raz w roku kwitną sady / Один раз в год сады цветут
- Iga Kozacka (Polska) – Malagenia
- Daria Biełousowa (Rosja) – Kocham Cię / Люблю тебя
- Jurij Szełygin (Rosja) – Miasto zakochanych / Город влюблённых
- Malwina Ozimska (Polska) – Pomyśl o mnie
- Federica Marinari (Włochy) – Wróć do Sorrento / Torna a Surriento
- Zhuliya Tsyavia (Białoruś) – Nie śpiesz się / Не спеши
- Wiktoria Wizner (Polska) – Człowieczy los
- Sylwia Zelek (Polska) – Nie żałuj
- Feride Girgin (Uzbekistan) – Tańczące Eurydyki / Танцующие Эвридики
- Wiktoria Aleksiejewa (Rosja) – A on mi się podoba / А он мне нравится
- Maria Pudowikowa (Rosja) – Znów odpływają okręty / Опять плывут куда-то корабли
Jednak najlepsza impreza kulturalna w dzisiejszym zmaterializowanym świecie nie obejdzie się bez wsparcia sponsorów. Festiwal zgromadził wiele firm, organizacji i ludzi dobrej woli, którzy uświetnili nagrodami to wydarzenie. Nagrody ufundowali – AK NETWORK, TVP, Wójt Gminy Chynów, MALCHEM, TOP-MARKET, BRAMAX, DWOREK CZERSK oraz BET-TRANS, KLUB INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ, STOWARZYSZENIE WSPÓŁPRACY POLSKA – WSCHÓD. Ekskluzywne kosmetyki dla laureatów ufundowała firma Mon Credo. Sponsorami Festiwalu były firmy Europolgaz i PKN Orlen.
Więcej informacji na stronie: www.festiwalpiosenki.pl
Pożegnanie Koleżanki Leokadii Prokurat
Z niewypowiedzianym smutkiem żegnamy wspaniałą i niezwykłą koleżankę, kobietę wielkiego serca – Leokadię Prokurat, wieloletnią Przewodniczącą Oddziału Ligi Kobiet Polskich w Elblągu, która budowała tę organizację. Żadne słowa nie oddadzą tego, jak wiele przez całe swoje życie zrobiła dla innych.
Przez kilkadziesiąt lat wielkiej pracy społecznej pomagała i jednoczyła kobiety we wspólnym pozytywnym działaniu. Efekty jej pracy to część historii i dorobku całej naszej organizacji. Dzi
Na zawsze pozostała wierna swoim poglądom. Miła ogromna wrażliwość na drugiego człowieka, która przekazała nam wszystkim. Jesteśmy Jej bardzo wdzięczne za to. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci, w naszych sercach a także w codziennej działalności Ligi Kobiet Polskich.ęki swojej pasji i determinacji w działalności na rzecz innych, pomocy i wspieraniu kobiet i ich rodzin, była wzorem dla koleżanek. Zawsze stała po stronie słabych i wykluczonych, zawsze po stronie kobiet. Walczyła o godne życie każdego człowieka. Niezmiennie, latami, konsekwentnie z niesłabnącą energią mobilizowała kobiety do aktywności i zachęcała do egzekwowania swoich praw.
Koło im. E. Orzeszkowej w Nowej Rudzie ma już 70 lat
W tym roku przypada jubileusz 70 – lecia działalności Koła im. Elizy Orzeszkowej w Nowej Rudzie. Wielkie zasługi dla organizacji Ligi Kobiet Polskich w tym rejonie kraju położyła Stanisława Zumer, założycielka LKP w Nowej Rudzie i wieloletnia jej Przewodnicząca, człowiek wielkiego serca i pozytywnej energii. W tym roku przypada 100 rocznica jej urodzin. Z tej okazji koleżanki z Koła otworzyły Izbę Pamięci LKP, gdzie zgromadziły wiele unikalnych pamiątek z okresu powstania Koła i jego historii.
Z okazji tak wspaniałego Jubileuszu życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i wytrwałości. Niech nasz wspólny wysiłek, ogromna praca społeczna i serce włożone w każde nasze działanie przynoszą tak potrzebne naszym rodzinom pokój, pomoc i radość.
Złoty Krzyż Zasługi dla Elżbiety Jankowskiej Honorowej Przewodniczącej LKP
29 października 2015 r. w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim Elżbieta Jankowska Honorowa Przewodnicząca Ligi Kobiet Polskich odznaczona została Złotym Krzyżem za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia. ZG LKP serdecznie gratuluje odznaczenia, a co więcej uhonorowania dotychczasowej, długoletniej pracy.
34 mieszkańców województwa łódzkiego zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP wysokimi odznaczeniami państwowymi. W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim spotkały się osoby zasłużone dla Rzeczypospolitej Polskiej, aktywnie działające na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, mający ponadprzeciętne osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej oraz wykazujący się niespotykaną ofiarnością i odwagą. Ich zasługi i praca zostały uhonorowane przez głowę państwa Złotymi, Srebrnymi, Brązowymi Krzyżami Zasługi, Medalem za Ofiarność i Odwagę oraz Złotymi, Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę. W obecności przedstawicieli lokalnych samorządów, przyjaciół i rodzin odznaczenia zasłużonym wręczyła wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska.
Łódzki Oddział LKP ma już 70 -lat
Odznaka „Zasłużony dla kultury polskiej” w rękach Elżbiety Dudziak Przewodniczącej Oddziału LKP w Świdnicy
Wieczór 25 września 2015 roku w świdnickim teatrze należał do ludzi tworzących i wspierających kulturę na wielu płaszczyznach, poczynając od twórczości po mecenat. Prezydent Beata Moskal-Słaniewska wręczyła doroczne nagrody.
Niespodziankę przygotowała poseł Teresa Świło, która wystąpiła do minister kultury o nagrodzenie trzech świdniczanek, bez których kultura w mieście byłaby o wiele uboższa. Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” odbierała zaskoczona i wzruszona m.in. Elżbieta Dudziak, przewodnicząca świdnickiej Ligi Kobiet Polskich.
Serdecznie gratulujemy kolejnej naszej koleżance, która odebrała zasłużoną nagrodę i jest nam niezmiernie miło, że Liga Kobiet Polskich jako organizacja jest tak pozytywnie postrzegana.
Danuta Ziętara – Przewodnicząca Oddziału LKP w Szczecinku wyróżniona w konkursie „Lady Di”
Odważne, aktywne, pomysłowe i silne – takie tajemnicze Lady D. starały się o zwycięstwo w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu im. Krystyny Bochenek. Jedną z kandydatek, która otrzymała nagrodę, była Danuta Ziętara z Ligi Kobiet Polskich ze Szczecinka.
Konkurs organizowany jest od 2002 roku przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Parlamentarną Grupę Kobiet. Trzy lata temu, dla uczczenia pamięci wieloletniej przewodniczącej kapituły, wicemarszałek senatu Krystyny Bochenek, nazwany został jej imieniem. Skierowany był do niepełnosprawnych kobiet angażujących się w działania kulturalne, społeczne i sportowe oraz udzielających się w organizacjach działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Skrót Lady D. pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled, czyli Dama Niepełnosprawna. Nazwa ta kojarzona jest przede wszystkim z księżną Walii Dianą, znaną z działalności charytatywnej, także na rzecz osób z niepełnosprawnością.
Naszej koleżance serdecznie gratulujemy zasłużonego wyróżnienia.
Liga Kobiet Polskich podpisała porozumienie o współpracy z Białoruskim Związkiem Kobiet
1 października 2014 r. w Brześciu Przewodnicząca Aldona Michalak podpisała w imieniu Ligi Kobiet Polskich porozumienie o współpracy z Białoruskim Związkiem Kobiet.
Organizacje społeczne „Związek Kobiet Białorusi” i „Liga Kobiet Polskich” mając na celu organizowanie wspólnej działalności na rzecz wykorzystania potencjału kobiet w interesach Republiki Białorusi i Polski, uznając współpracę między organizacjami kobiecymi za ważny warunek w zakresie ochrony praw kobiet Białorusi i Polski, mając świadomość iż nawiązanie efektywnej współpracy międzynarodowej wzmocni przyjacielskie więzi i zrozumienie postanowiły, co następuje:
- Umacniać i rozwijać współpracę międzynarodową między organizacjami kobiecymi Białorusi i Polski, mającą na celu ochronę praw kobiet, dzieci i młodzieży w sferze humanistyczno-kulturowej i socjalnej, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia, tworzenia równych szans dla kobiet i mężczyzn, określonych w Konwencji w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet, a także sprzyjających tworzeniu jednakowych szans dla dzieci i młodzieży zgodnie z Konwencją ONZ o prawach dziecka.
- Opracowanie i realizacja przedsięwzięć, mających na celu prowadzenie kompleksowych programów w zakresie współpracy, udzielania wsparcia technicznego, kształcenia i rozwoju w dziedzinach będących w sferze wzajemnego zainteresowania.
Liga Kobiet Polskich podpisze oficjalne porozumienie z Ogólnochińską Federacją Kobiet
Ostatnie spotkanie Ligi Kobiet Polskich z delegacją Ogólnochińskiej Federacji Kobiet odbyło się 4 września 2014r. w Krakowie. Przewodniczącą delegacji była Tan Lin –członek sekretariatu Ogólnochińskiej Federacji Kobiet, przekazała pozdrowienia od Przewodniczącej Shen Yueyue oraz zaproszenie do złożenia wizyty przez Zarząd Głowny Ligi Kobiet Polskich w Chinach w celu podpisania uzgodnionego tekstu o współpracy obu organizacji. Liga Kobiet Polskich otrzymała również propozycję publikacji w miesięczniku WOMEN of China, który jest dystrybuowany w 168 krajach świata.
„Organizacja ta zaszczyt kobiecie polskiej przynosi …”
Liga Kobiet Polskich jest Stowarzyszeniem zrzeszającym kobiety bez względu na światopogląd, przekonania czy przynależność do innych organizacji społecznych, partii politycznych, kościołów lub związków wyznaniowych, chcące działać na rzecz kobiet i ich rodzin ( § 1 Statutu LKP)
Status prawny organizacji – stowarzyszenie
Data rozpoczęcia działalności – rok 1913
Data wpisu do rejestru REGON – 15.04.1976
Data rejestracji – 29.09.1989