Jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German odbyła się w Audytorium Muzeum Historii Polski na Cytadeli w Warszawie w dniu 22 listopada 2024 roku.
Jury w składzie:
dr hab. Marta Wróblewska – Przewodnicząca,
prof. Dilfuza Zaitova (Taszkent, Uzbekistan),
Sylwia Zelek-Golonka ,
Kaja Mianowana,
oceniło 11. uczestników konkursu w sposób następujący:
I miejsce ex aequo: Jasmina Kayumova (Uzbekistan) i Lesia Slushniuk (Ukraina)
II miejsce ex aequo: Martyna Ratajczak (Polska) i Navruza Makhamadjanova (Uzbekistan)
III miejsce ex aequo: Zofia Filipiuk (Polska) i Zuzanna Ginko (Polska)
Wyróżnienia otrzymały:
1. Julia Rydelek (Polska)
Wyróżnienie specjalne Przewodniczącej Jury Festiwalu oraz Zaproszenie przez Organizatora – Stowarzyszenie Liga Kobiet Polskich do udziału w finale międzynarodowym XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Anna German w 2025 roku;
2. Alexandra Broslavskaya ( Kazachstan)
3. Maria Sawicka (Polska)
——————–
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wszystkim uczestnikom XI edycji Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German z Polski, Uzbekistanu, Kazachstanu i Ukrainy, którzy wspaniale poradzili sobie z trudnym repertuarem Anny German. Bardzo dziękujemy laureatom poprzednich edycji Festiwalu, którzy uświetnili Koncert swoimi występami, a byli to: Kaja Mianowana, Sylwia Zelek-Golonka, Marta Majek, Ola Sędzielewska, Denis Sotnikov (Uzbekistan) i Michał Matuszewski. Sylwii Zelek-Golonka w piosence „Nie żałuj”przy fortepianie towarzyszył Dariusz Stokowiec.
Ponadto, Pani Minister Bożena Żelazowska – Poseł na Sejm RP Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Aldona Michalak – Przewodnicząca Stowarzyszenia Liga Kobiet Polskich zostały odznaczone „Krzyżem Pamięci Szlaku Nadziei” za pielęgnowanie i promocję kultury polskiej w Uzbekistanie oraz rozwój współpracy polsko – uzbekistańskiej. Odznaczenia zostały nadane postanowieniem Pana Olega Skuridina Prezesa Centrum Kultury Polskiej „Świetlica Polska”, które w imieniu Pana Prezesa godnie i uroczyście na scenie wręczył Denis Sotnikov.
Składamy podziękowania dla Ambasady RP w Taszkencie oraz Ambasady Republiki Uzbekistanu w Rzeczypospolitej Polskiej na czele z Panem Ambasadorem Amirsaid Agzamhodżajew, który zaszczycił Festiwal swoją obecnością. Gościem specjalnym Festiwalu była Pani Gulnara Samandarova Dyrektor szkoły baletowej dla dzieci w Urgenczu (stolicy regionu Khorezm w Uzbekistanie) miasta, w którym urodziła się Anna German.
Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Anna German od 11 lat organizuje Stowarzyszenie Liga Kobiet Polskich na czele z Aldoną Michalak Przewodniczącą oraz Magdaleną Niedziułka wiceprzewodniczącą Zarządu Głównego, co zostało pięknie docenione przez wdzięczną publiczność i uczestników. Bardzo dziękujemy za ciepłe i dobre słowa uznania, za wysoką ocenę poziomu organizacyjnego, merytorycznego i artystycznego naszego Festiwalu. Serce rośnie.
Gratulacje i podziękowania dla znakomitej Warsaw Impressione Orchestra pod dyrekcją Milena Lange, która zagrała pod batutą Maestro Tomasza Labunia kierownika muzycznego naszego Festiwalu oraz dla Michała Matuszewskiego za wspaniałe poprowadzenie Koncertu i zakończenie go „Cyganerią” wraz z pozostałymi uczestnikami i publicznością.
Organizator: Stowarzyszenie Liga Kobiet Polskich
Partner Główny Festiwalu: PGE S.A.
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego
Partnerzy Wydarzenia:
Muzeum Historii Polski
Ambasada Rzeczypospolitej w Taszkencie
Ambasada Republiki Uzbekistan w Rzeczypospolitej Polskiej
GRANARIA
KAWAI
ASTWA
Podziękowania dla Pana Mariusza Adamczaka i firmy KAWAI EUROPE GmbH za użyczenie fortepianu koncertowego.
Podziękowania dla p. Beaty Łukowicz reprezentującej bezpłatne szkoły Cosinus za dekoracje florystyczne i bukiety.
Patroni medialni: TVP Polonia, RDC, TVP 3
Festiwal dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z funduszu promocji kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.